Skip to main content

Chłodnictwo

Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

Notka prasowa, listopad 2023

Obecnie wiele gałęzi przemysłu i przedsiębiorstw w dużym stopniu zależy od przyszłościowych rozwiązań chłodniczych. Rozwiązania te nie tylko umożliwiają im bezproblemowe dostarczanie produktów i usług, ale także przyczyniają się do minimalizacji ich wpływu na środowisko. Hotele, restauracje, usługi cateringowe, lodziarnie, supermarkety czy cała branża spożywcza, która musi utrzymać nieprzerwany łańcuch dostaw, a także usługi logistyczne, centra danych i szpitale potrzebują dobrego chłodzenia dla produktów. Dlatego skorzystają na nowym, kompaktowym rozwiązaniu opartym na naturalnym czynniku chłodniczym, czyli propanie (R-290).

Z dumą przedstawiamy monoblok inwerterowy Daikin, oferujący szereg wyraźnych zalet.

Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblokowa na propan (R-290), Została specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze. W czasach wysokich cen energii może to skutkować niższymi kosztami operacyjnymi. Aby sterować wszystkimi komorami chłodniczymi z centralnego miejsca, można zainstalować wiele monobloków składających się z maksymalnie 5 sztuk.

Naturalny czynnik chłodniczy propan R-290

Propan wyróżnia się jako naturalny i przyszłościowy czynnik chłodniczy do komercyjnych zastosowań chłodniczych, charakteryzujący się minimalnym współczynnikiem potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym 3. Pomaga to przedsiębiorstwom zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Ponadto systemy Daikin na bazie propanu oferują oszczędności dzięki zmniejszonym wydatkom na konserwację i wydłużonej żywotności w porównaniu z konwencjonalnymi systemami chłodniczymi (F-gaz). Co więcej, podczas opracowywania produktów dużą wagę przywiązano do bezpieczeństwa, dzięki zintegrowanym funkcjom, takim jak automatyczne zawory odcinające i czujniki do wykrywania nieszczelności, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Łatwa instalacja, doskonała wydajność, inteligentne sterowanie

Monoblok inwerterowy Daikin konsoliduje wszystkie elementy cyklu chłodniczego – w tym sprężarkę, skraplacz i parownik – w jednym kompaktowym urządzeniu. W rezultacie instalacja staje się prostsza, a przemyślana konstrukcja zajmuje mniej miejsca w chłodni niż inne rozwiązania chłodnicze. Zmniejszona liczba połączeń między komponentami i mniej przewodów czynnika chłodniczego minimalizują ryzyko wycieków czynnika chłodniczego i strat energii oraz obniżają koszty konserwacji. Konstrukcja została zoptymalizowana pod kątem lepszej wydajności, a temperaturę w chłodni można łatwo kontrolować za pomocą nowej mobilnej aplikacji „Daikin user”.

To nowe rozwiązanie posiada unikalne funkcje, które tworzą dodatkową wartość, szczególnie dla firm z branży HORECA* i małych sprzedawców detalicznych żywności. Jesteśmy podekscytowani możliwością wzmocnienia naszej podstawowej oferty o ten najnowszy dodatek i wspierania naszych klientów w zakresie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań chłodniczych – mówi Denis Fako, starszy specjalista ds. zarządzania produktami w Daikin Central Europe.

 

*HORECA = Hotele, Restauracje, Catering, Serwisy

 

Prawa autorskie: Daikin Central Europe

monoblock-table

O firmie

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

 

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

 

Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści

 • Daikin Europe N.V. Wins 2017 Factory of the Future Award

 • 45. urodziny Daikin Europe

 • A cut above the rest - Unique Daikin Round Flow cassette now available for all Sky Air outdoor units - DEU-1803

 • Acquisition of Italian commercial refrigeration manufacturer Zanotti

 • An efficient masterpiece: The new DAIKIN Sky Air Seasonal Smart Bluevolution series ensures cool heads and warm feet - DEU-1711

 • Bank gets green light from neighbourhood - DEU-1812

 • Building management made easy: Daikin launches new touch screen centralised control solution for retailers

 • Certyfikat AGH

 • Coral first past the post with Daikin’s ‘invisible’ air - DEU-1811

 • Daikin’s VRV introduces ‘neat heat’ to London’s Westend - DEU-1811

 • Daikin achieves world first with responsible sourcing rating for air conditioning units

 • Setting new standards - Daikin introduces ground source heating with R-32 for homes - DEU19-021

 • Daikin Flash Streamer

  Firma Daikin potwierdza efektywność swojej opatentowanej technologii Streamer, która skutecznie zdezaktywowała ponad 99,9% koronawirusa (SARS – CoV-2) po 3 godzinach pracy Streamera.
 • Daikin Europe inwestuje 300 mln euro w nową fabrykę pomp ciepła w Polsce

  Bruksela, 7 lipca, 2022 r. - Firma Daikin Europe N.V. ogłosiła, że zainwestuje 300 milionów euro w budowę nowej fabryki w Łodzi, która będzie pierwszą bazą produkcyjną Daikin w Polsce. Nowa fabryka będzie produkować pompy ciepła dla budynków mieszkalnych i rozpocznie działalność w lipcu 2024 roku, obok istniejących europejskich baz produkcyjnych w Belgii, Czechach i Niemczech.
 • Daikin Europe launches its most efficient ever all-in-one solution for home heating and hot water

 • Daikin Europe przekazała darowiznę w ramach pomocy humanitarnej w związku z kryzysem uchodźczym na Ukrainie

  Daikin Europe przekazał 1mln euro na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), aby zapewnić pomoc humanitarnąną na Ukrainie.
 • Daikin zwiększa moce produkcyjne pomp ciepła w Niemczech

  Daikin Europe N.V. ogłosił rozbudowę fabryki pomp ciepła w Güglingen w Niemczech. Jest to część strategicznego planu grupy na rok 2025, którego celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na pompy ciepła w Europie poprzez inwestycje w lokalne moce produkcyjne. #pr2224
 • Daikin Flash Streamer

  Firma Daikin potwierdza efektywność swojej opatentowanej technologii Streamer, która skutecznie zdezaktywowała ponad 99,9% koronawirusa (SARS – CoV-2) po 3 godzinach pracy Streamera.
 • Daikin kupuje AHT Cooling Systems

 • Daikin launches new intelligent Tablet Controller

 • Daikin launches VRV autocad plugin cutting design time

 • Daikin Perfera nowa jednostka przypodłogowa

  Nowa jednostka przypodłogowa Daikin Perfera.
 • Daikin Conveni Pack na CO2

  Poznaj nanjowsze rozwiązanie chłodnicze Daikin na CO2
 • Daikin wprowadza system VRV na czynnik R-32

  DAIKIN VRV na czynnik R-32
 • Daikin's new analysis tool offers a breath of fresh air - DEU-1704

 • Stylowa jednostka naścienna zaprojektowana dla komfortu

 • Daikin sets new standard in chiller technology - DEU-1705

 • Extending the cloak of invisibility - DEU-1706

 • Invisible comfort, maximum energy savings - DEU-1681

 • Udostępnienie 30 patentów Daikin Europe w zakresie wykorzystania HFC-32 w systemach VRF

  Bruksela, 1 lipca 2022 r. – firma Daikin Europe N.V. poinformowała o niezastrzeganiu patentu „HFC-32 PATENT Non-Assertion Pledge”, co zapewni bezpłatny dostęp dla całego rynku do 30 patentów związanych z systemami VRF w połączeniu z czynnikiem chłodniczym HFC-32, znanym również jako R32. Dpowoduje to dalszą promocję i rozwój w stosowaniu niemieszanego, jednoskładnikowego czynnika chłodniczego HFC-32 w systemach VRF. Czynnik ten ma mniejszy wpływ na globalne ocieplenie niż R410A, czynnik chłodniczy konwencjonalnie stosowany w systemach VRF.. #pr2218
 • Gazowe Kotły Kondensacyjne NDJ - Magazyn Instalatora

 • Daikin publikuje raport z działalności w roku podatkowym 2021

  Aktualne wyzwania społeczne i rola Daikin Europe jako lidera branży HVACR znalazły się w centrum uwagi nowo wydanego raportu z działalności, który ujawnia kulisy rozwoju firmy, jej wpływ jako dostawcy rozwiązań oraz ambitny 5-letni strategiczny plan biznesowy Fusion25. Raport obejmuje kluczowe tematy, takie jak produkcja, innowacje, badania i rozwój, inwestycje, orientacja na klienta, zrównoważony rozwój czy rozwój talentów.
 • Institut Pasteur de Lille zbadał efektywność oczyszczaczy powietrza Daikin w walce z wirusami odpowiedzialnymi za infekcje dróg oddechowych

  Bruksela, 20 lipca 2021 r. – Renomowane francuskie laboratorium Institut Pasteur de Lille na podstawie badań zatwierdziło, że gama oczyszczaczy powietrza Daikin eliminuje ponad 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty*.
 • Launch of Daikin BIM suite

 • Loop by Daikin

  Loop by Daikin czyli uniknięcie produkowania corocznie 250 tys. kg pierwotnego czynnika chłodniczego dzięki gospodarce o obiegu zamkniętym
 • Making cool sounds for audio retailer - DEU-1810

 • Montcalm Hotel London

 • Affordable, visible comfort - Nagelmackers case study - DEU-1826

 • Daikin osiąga kolejny ważny przełom w dekarbonizacji budynków dzieki nowemu systemowi VRV 5 z odzyskiem ciepła

  Daikin Europe ujawnił dzisiaj wstępne dane dotyczące tego najnowszego przełomu w technologii VRF. Nazwany przez Daikin mistrzem zrównoważonego rozwoju, przełomowy system odzysku ciepła 5. generacji ma na celu znaczne zmniejszenie emisji CO2 budynków.
 • Nowa gama produktów chłodniczych firmy Daikin z czynnikiem chłodniczym R-1234ze(E)

 • Nowy inteligentny Menedżer ma zwiększyć wydajność urządzenia

 • Chłodnictwo i Klimatyzacja 08/2018

 • Mały, ale wytrzymały - nowy Sky Air Aplha RZAG

 • Jaki oczyszczacz powietrza do domu

 • Dofinansowania na urządzenia grzewcze w ramach programu Czyste Powietrze

 • Daikin Rooftop na czynnik R32

 • Daikin's newest bluevolution addition is Europe's greenest in the light commercial market - DEU-1707

 • Rekordowa sprzedaż systemu Sky Air Serii A w Europie

 • Daikin wprowadza na rynek jednostkę klimatyzacyjną Stylish – gdzie innowacyjność występuje razem z kreatywnością

 • System HVAC Energooszczędność od Daikin

 • Targi ISH

  Daikin potwierdza swój udział, jako sponsor premium, na światowych targach ISH digital 21 systemów ogrzewania, wody i energii, odbywających się online w dniach od 22 do 26 marca 2021 roku.
 • Three new leaders are coming to town - Sky Air A-series teaser

 • Sky Air A-series launch - DEU17-001

 • Europejski Zielony Ład

  Daikin, światowy lider w branży HVAC, wyrażaswoje poparcie dla Europejskiego Zielonego Ładu. Firma jest także przekonana, że ciągłe innowacje w technologię pomp ciepła pomogą w dekarbonizacji Europy i połączeniu jej ze zrównoważonym wzrostem gospodarczym, czyli podstawowymi zasadami Zielonego Ładu.
 • Daikin ponownie wspiera polski sport

  Październik 2022, Warszawa – Daikin Airconditioning Polska nawiązuje współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Aleksandrem Zniszczołem – polskim skoczkiem, członkiem kadry narodowej.
 • Twój klimatyzator jest pompą ciepła

  Klimatyzatory są pompami ciepła. Jak systemy klimatyzacji mogą odegrać kluczową rolę w obniżeniu zużycia gazu tej zimy?
 • Daikin Emura z prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award

  Nasz ostani model Daikin Emura otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie Good Design Award, dla najlepszych producentów technologii, którą co roku przyznaje Japan Institute of Design Promotion. Oznacza to, że jednostka trafi do albumu GDA, jako przykład wyjątkowo zaprojektowanego urządzenia.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin Central Europe drugi rok z rzędu otrzymało nagrodę kununu Top Company

  Daikin Central Europe jest szybko rozwijającym się dostawcą systemów ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza. Centrala w Wiedniu zatrudnia ponad 200 pracowników i zarządza 16 rynkami w Europie Środkowej i Wschodniej.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Turcji

  Firma Daikin Europe N.V. ogłosiła przekazanie kwoty 230 tysięcy euro na rzecz ludności tureckiej dotkniętej ostatnimi trzęsieniami ziemi.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Agregaty chłodnicze ze sprężarkami spiralnymi R-32 jako nowe, wysokowydajne rozwiązanie

  Rozszerzając zakres sprężarek spiralnych Daikin o niskim GWP do 1010 kW, najnowszy nowy agregat chłodniczy, chłodzony powietrzem ze sprężarkami spiralnymi R32 oferuje niskoemisyjne rozwiązanie dla szeregu zastosowań związanych z chłodzeniem procesowym, przemysłowym, informatycznym i komfortowym.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin Europe rozpoczyna budowę swojej pierwszej w Polsce fabryki pomp ciepła: do 2030 r. powstanie 3 000 nowych miejsc pracy

  Firma Daikin Europe N.V. rozpoczęła dziś budowę nowej fabryki pomp ciepła w Łodzi. Jest to pierwszy zakład produkcyjny Daikin w Polsce. Inwestycja o wartości 300 milionów euro, to największa inwestycja zagraniczna w Polsce w ostatnich latach. Do 2030 roku pozwoli na stworzenie 3 000 nowych miejsc pracy.
 • thank you

  Daikin Europe ogłasza 20 % wzrost obrotowy w związku z wysokim zapotrzebowaniem na niskoemisyje rozwiązania grzewcze

  Daikin Europe ogłosiła wyniki finansowee za rok podatkowy 2022, kończący się 31 marca 2023. Kierując się dużym popytem na niskoemisyjne rozwiązania grzewcze i chłodzące, Daikin odnotowuje wzrost obrotów o 20% w regionie EMEA, który obecnie wynosi 5,2 miliarda euro, najlepszy wynik firmy w historii. Jako spółka zależna Daikin Central Europe z siedzibą w Wiedniu znacząco przyczyniła się do tego sukcesu, osiągając rekordową sprzedaż na 16 rynkach w regionie Europy Środkowej.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Dwóch zwycięzców uhonorowanych podczas Igrzysk Serwisowych Daikin 2023

  Wiosną 2023 roku wiodący dostawca rozwiązań z zakresu ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa był gospodarzem drugiej edycji Daikin Service Games Central Europe. Ponad 280 techników serwisowych z 16 krajów CE rywalizowało zarówno w teorii, jak iw praktyce.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Branża łączy siły, aby przyspieszyć renowację budynków i efektywność energetyczną w Europie Środkowo-Wschodniej

  Dwie trzecie z 43,6 mln mieszkań w domach jedno- i wielorodzinnych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) ma więcej niż 30 lat (wybudowane przed 1989 r., według EU Building Stock Observatory) i jest w dużym stopniu nieefektywne .
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Światowy Dzień Chłodnictwa 2023 – Chłodzenie ma znaczenie

  Wysokie standardy i precyzyjna kontrola klimatu są kluczem do sukcesu w sklepach spożywczych, restauracjach, hotelach, chłodniach czy zakładach przetwórstwa spożywczego. Dzięki szerokiemu portfolio urządzeń chłodniczych i chłodniczych Daikin Central Europe oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego klienta komercyjnego w 16 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Konferencja DAIKIN “Współpraca dla przyszłości” 2023

  Już po raz kolejny Daikin zorganizował konferencję dla firm partnerskich oraz inwestorów, z udziałem ekspertów i grona naukowego uczelni branżowych. Tegoroczne hasło konferencji BE GREEN TOGETHER było ściśle związane z tematem wiodącym jakim były zmiany legislacyjne wynikające z założeń ZIELONEJ REWOLUCJI EUROPEJSKIEJ oraz ich wpływ na branżę HVACR.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin na święcie kultury Japońskiej "Matsuri"

  17 czerwca w Warszawie w Służewskim Domu Kultury odbył się piniku Matsuri z kulturą japońską, podczas którego Daikin Polska miał przyjemność uczestniczyć. Był to wspaniały, gorący dzień pełen wrażeń.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Just how you like it – nowa kampania Daikin

  Dzięki nowej kampanią marki „Just how you like it”, Daikin bierze pod uwagę indywidualne potrzeby ludzi w zakresie komfortu w domu w zakresie ogrzewania, chłodzenia, zdrowego powietrza w pomieszczeniach i zaopatrzenia w ciepłą wodę. #pr2305
 • just-how-you-like-it-daikin

  4 CERTYFIKATY BREEAM W DAIKIN

  Oficjalnie ogłaszamy, że Daikin rozwija młode talenty w całej Europie. Tym razem 20 pracowników z DAIKIN EUROPE i 4 pracowników z DAIKIN Polska wzięło udział w międzynarodowym szkoleniu organizowanym przez BREEAM ACADEMY.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Zestaw do oczyszczania powietrza Daikin

  Firma Daikin ogłosiła wprowadzenie nowego zestawu UV Streamer do swojej flagowej kasety sufitowej Roundflow. Wychwytuje 99,9% zanieczyszczeń i alergenów dzięki zaawansowanej filtracji.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

  Szczyrk, 5 sierpnia 2023 - przy okazji letniego FIS Grand Prix, nastąpiło symboliczne podpisanie umowę o współpracy między Daikin Airconditioning Polska, a Polskim Związkiem Narciarskim.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin oferuje bezogniowe złącze Tightfit do instalacji HVAC w Europie

  Firma Daikin wprowadziła nowe, nielutowane połączenia dla rur miedzianych czynnika chłodniczego, które upraszczają i przyspieszają instalację, przy jednoczesnym braku uciążliwości dla użytkowników budynku i działalności biznesowej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Współpraca ze Stowarzyszeniem Młodych "Tęcza"

  Wspieranie społeczności lokalnych oraz organizacji non-profit stanowi tak zwany element działania CSR wielu firm. Jednym z przykładów takiego pozabiznesowego zaangażowania i hojności jest inicjatywa Daikin Airconditioning Poland.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym i coraz częściej preferowanym wyborem do ogrzewania domów

  Niedawne badanie GfK zlecone przez Daikin Central Europe ujawnia podejmowanie decyzji i zachowania zakupowe właścicieli domów i inwestorów w kategorii pomp ciepła w dziewięciu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Daikin świętuje 50 rocznicę działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

  Przy tej okazji zorganizowano konferencję na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Gandawie (Belgia). Głownymi tematemi było przejście na czystą energię oraz znaczenie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu stworzenia równych warunków działania dla niskoemisyjnych innowacji w zakresie ogrzewania i chłodzenia.
 • Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

  Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblok na propan (R-290), specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze.
 • Daikin przedstawia nową ofertę w pełni elektrycznych i hybrydowych urządzeń chłodniczych do transportu w SOLUTRANS w Lyonie

  Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i przyczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych.
 • Łukasz Kot zajmuje 6 miesjce na Daikin Service Games 2023

  Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i przyczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych.
 • Today's Daikin Day – nowy cykl spotkań dla studentów

  24 listopada, Warszawa – Daikin Airconditioning Poland po raz pierwszy zorganizował wydarzenie dedykowane osobom studiującym na Politechnice Warszawskiej.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?