Skip to main content

Daikin Service Games 2023

Łukasz Kot zajmuje 6 miesjce na Daikin Service Games 2023

Notka prasowa, Listopad 2023

new-transport-refrigeration-lineup

Podczas jedynego w swoim rodzaju wydarzenia dla branży HVAC-R, 24 wysoko wykwalifikowanych finalistów rywalizowało w międzynarodowych zawodach Daikin EMEA Service Games 2023, o miano najlepszego technika. Zwyciężył Austriak Christian Hiendler z Kloiber Kühlung GmbH, wieloletni partner Daikin Austria. Dzięki temu w 2024, będzie rywalizował na globalnych zawodach Daikin Service Games w Japonii, gdzie zademonstruje swoje umiejętności wraz z siedmioma innymi czołowymi zawodnikami. Warto podkreślić, że w tym gronie znalazł się również zawodnik z Polski – Łukasz Kot, technik serwisowy Daikin Polska.

Wiedeń, Ostenda, listopad 2023 r. zależy nam na zapewnieniu klientom komercyjnym, a także konsumentom najwyższej jakości usług w zakresie instalacji, konserwacji i wydajności produktów oraz rozwiązań Daikin przez cały okres ich użytkowania. W tym kontekście uczestnicy Daikin EMEA Service Games 2023 zaprezentowali się imponująco. Doceniam profesjonalizm naszych techników serwisowych i partnerów – powiedział Carl Lievens, dyrektor zarządzający Daikin Central Europe, odpowiedzialny za 16 rynków CE, w tym Austrię i Polskę. Zawody obejmują kompleksowy egzamin teoretyczny, sprawdzanie umiejętności rozwiązywania problemów i zawody w lutowaniu twardym. Wszystko to w ściśle określonych ramach czasowych i przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych, jakich oczekuje się od kandydatów.

 

Każdy, kto bierze udział w programie, jest uważany za niezwykły talent w naszej branży. Fakt, że zwyciężył Austriak Christian Hiendler napawa nas wielką dumą i serdecznie gratulujemy tego sukcesu, mówi Claus Albel, dyrektor generalny ds. sprzedaży Daikin Austria. Mogę tylko powtórzyć tę opinię. Największe wyrazy uznania należą się także naszemu koledze Łukaszowi Kotowi, członkowi zespołu techników serwisowych w Polsce za zapewnienie 6. miejsca w tym konkursie samych superlatywów – dodaje Tomasz Dobryniewski, dyrektor zarządzający Daikin Polska.

Technicy serwisu HVAC-R – zawód przyszłości

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i chłodnictwa w domach, firmach i gałęziach przemysłu w całej Europie, wysoce poszukiwani są wykwalifikowani technicy serwisowi w branży HVAC-R. Ich wiedza techniczna na temat zrównoważonych systemów ogrzewania i chłodzenia stale się rozwija wraz z nowymi innowacjami Daikin i złożonymi wymaganiami budynków, niezależnie od tego, czy są to domy prywatne, sklepy detaliczne czy zakłady produkcyjne o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych.

Igrzyska serwisowe Daikin EMEA podnoszą świadomość wśród talentów i młodych studentów, aby mogli rozwijać swoje niezwykłe umiejętności. Tegorocznym zwycięzcom, którzy otrzymają okazję sprawdzenia się w kolejnym etapie na globalnych Daikin Service Games 2024 w Japonii, życzymy powodzenia i mocnych nerwów. Na pewno nie będzie to łatwe – przekonuje Lievens.

O firmie

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

 

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

 

Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści

 • Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

  Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblok na propan (R-290), specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze.
 • Daikin świętuje 50 rocznicę działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

  Przy tej okazji zorganizowano konferencję na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Gandawie (Belgia). Głownymi tematemi było przejście na czystą energię oraz znaczenie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu stworzenia równych warunków działania dla niskoemisyjnych innowacji w zakresie ogrzewania i chłodzenia. #pr2317
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?