Skip to main content

Zmniejszenie śladu węglowego budynków

Daikin osiąga kolejny ważny przełom w dekarbonizacji budynków dzięki nowemu systemowi VRV 5 z odzyskiem ciepła

Informacja Prasowa, Listopad 2021

Daikin Europe ujawnił dzisiaj wstępne dane dotyczące tego najnowszego przełomu w technologii VRF. Nazwany przez Daikin mistrzem zrównoważonego rozwoju, przełomowy system odzysku ciepła 5. generacji ma na celu znaczne zmniejszenie emisji CO2 budynków.

 

 

Oostende, Listopad 2021 – Daikin jako lider na rynku rozwiązań HVAC-R, Daikin oferuje komfortowy, zdrowy klimat w pomieszczeniach, utrzymując całkowitą emisję ekwiwalentu CO2 na jak najniższym poziomie w całym cyklu eksploatacji budynku. Nowa jednostka VRV 5 z odzyskiem ciepła to ważny etap na tej drodze, wprowadza czynnik chłodniczy R-32 o niższym współczynniku GWP dla większych budynków komercyjnych, przy równoczesnym utrzymaniu elastyczności VRV, aby zaspokoić wymagania wszystkich rodzajów pomieszczeń, nawet tych bardzo małych.

 

 
Daikin VRV Heat Recovery 5-tej generacji to rozwiązanie  wpływające na zmniejszenie śladu węglowego budynków komercyjnych, Copyrights Daikin
 

Przyszłość na pierwszym miejscuNowa jednostka VRV 5 z odzyskiem ciepła reprezentuje przyszłość komercyjnej branży HVAC-R, wnosząc znaczący wkład w dekarbonizację budynków komercyjnych dzięki:

 • Łatwiejszej integracji z technologią pomp ciepła w istniejących i nowych budynkach
 • Redukcji wpływu na globalne ocieplenie o 71% dzięki zastosowaniu czynnika R-32,
  w porównaniu z systemami na czynnik R-410A.

 • Wyższej efektywności sezonowej w porównaniu do poprzednich serii systemów VRV z zastosowaniem rzeczywistych pomiarów agregatów zawnętrznych

 • Wysoce wydajnemu i komfortowemu 3-rurowemu systemowi odzysku ciepła, który odzyskuje
  i rozprowadza ciepło pomiędzy pomieszczeniami o różnych potrzebach cieplnych i umożliwia równoczesną pracę w trybie ogrzewania i chłodzenia, niezależnie od orientacji budynku.

 • Integracji jednostek wentylacyjnych z myślą o dalszym przyczynianiu się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach oraz zdrowszego otoczenia.

Niezrównana elastyczność

Zaprojektowany od nowa moduł rozgałęźny (skrzynka BS), który zawiera unikalną technologię Shîrudo Daikin, umożliwia instalację w pomieszczeniach do 7 m2 bez skomplikowanych obliczeń lub dodatkowych środków kontroli czynnika chłodniczego objętego dostawą miejscową.

Oprogramowanie do projektowania Web Xpress Daikin w połączeniu z technologią Shîrudo pozwala na szybki i łatwy dobór systemu oraz projektowanie w sposób pozwalający na dopasowanie do każdej przestrzeni.

Dzięki najszerszemu zakresowi wydajności na rynku, do maksymalnie 75,8 kW, system VRV 5 Daikin pokrywa potrzeby średnich i dużych budynków za pomocą jednego systemu.

Szeroka gama specjalnie zaprojektowanych jednostek wewnętrznych VRV na R-32 zapewnia maksymalną elastyczność we wszystkich konfiguracjach pomieszczeń. W tej gamie znajdują się charakterystyczne dla Daikin eleganckie kasety międzystropowe i podstropowe, średnim sprężu dyspozycyjnym (ESP), jednostki kanałowe o wysokim ESP i jednostki naścienne. Wybór mocy od
1,1 kW do 31,5 kW z łatwością pokrywa wszystkie możliwe rozmiary pomieszczeń.

 

Wspólne budowanie trwałego dziedzictwaZrównoważony rozwój i innowacyjność są integralnymi elementami „Wizji środowiskowej 2050” Daikin. Nowy system VRV 5 z odzyskiem ciepła odpowiada na te aspekty, maksymalizując efektywność budynku przy minimalnym wpływie na środowisko.

Komentarz George Dimou, VRV Product Manager z Daikin Europe,

„Jako lider w branży bierzemy odpowiedzialność za napędzanie zrównoważonej transformacji rynku HVAC-R poprzez zapewnienie zdrowego i komfortowego otoczenia dzięki mocy powietrza”.

„Jako zaufany partner, działamy teraz, aby nawiązać długoterminowe relacje biznesowe
z interesariuszami rynku i klientami, stale wspierając wszelkie wysiłki na rzecz osiągnięcia celów
w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno przez nas, jak i naszych partnerów”.

„Jako producent ograniczyliśmy ilość odpadów dzięki programom gospodarki o obiegu zamkniętym, takim jak LOOP by Daikin oraz opracowaniu innowacyjnych nowych rozwiązań, w tym VRV 5
z technologią Shîrudo, aby jeszcze bardziej zmniejszyć nasz ślad CO2”.

 

Można było zobaczyć to rozwiązanie juz w listopadzie 2021! 
Odwiedzający Międzynarodową wystawę klimatyzacji i chłodnictwa HVAC-R w Hiszpanii (w dniach 16-18 listopada), gdzie rozwiązanie VRV 5 z odzyskiem ciepła zostało zaprezentowane w Galleria D'INNOVACIÓN, dostęne  nowe rozwiązanie w HVAC-R dla budynków komercyjnych.

System będzie dostarczany z czeskich i belgijskich zakładów produkcyjnych Daikin od lipca 2022 roku.

*GWP = Global Warming Potential

Więcej informacji sprawdź na stronie produktu.

 

O firmie
 
Informacje o Daikin Europe N.V

Daikin Europe N.V. jest głównym europejskim producentem klimatyzatorów, pomp ciepła i układów chłodniczych, zatrudniającym 10 tys. pracowników w całej Europie, w czternastu głównych obiektach produkcyjnych rozmieszczonych w Belgii, w Republice Czeskiej, w Niemczech, we Włoszech, w Turcji, w Austrii oraz w Wielkiej Brytanii.

Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji technologii ogrzewania
i chłodzenia, firma Daikin uzyskała pozycję lidera na rynku technologii pomp ciepła. Daikin VRV
i Daikin Altherma to najczęściej sprzedawane systemy pomp ciepła w Europie. Do tej pory dostarczono ponad 500 tys. systemów.

 

Media kontakt:
Charmaine Kimpton +44 7414 749973 lub adres e-mail Daikin-News@sheremarketing.co.uk 

Kontakt do mediów komercyjnych Daikin Europe:

Gill De Bruyne +32 486 523554 lub adres e-mail: debruyne.g@daikineurope.com

Kontakt dla Mediów Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o.

Agnieszka Pióro +48 691 892 280 lub adres e-mail: pioro.a@daikin.pl

To również może Cię zainteresować

 • Loop by Daikin

  Loop by Daikin czyli uniknięcie produkowania corocznie 250 tys. kg pierwotnego czynnika chłodniczego dzięki gospodarce o obiegu zamkniętym
 • Institut Pasteur de Lille zbadał efektywność oczyszczaczy powietrza Daikin w walce z wirusami odpowiedzialnymi za infekcje dróg oddechowych

  Bruksela, 20 lipca 2021 r. – Renomowane francuskie laboratorium Institut Pasteur de Lille na podstawie badań zatwierdziło, że gama oczyszczaczy powietrza Daikin eliminuje ponad 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty*.
 • Europejski Zielony Ład

  Daikin, światowy lider w branży HVAC, wyrażaswoje poparcie dla Europejskiego Zielonego Ładu. Firma jest także przekonana, że ciągłe innowacje w technologię pomp ciepła pomogą w dekarbonizacji Europy i połączeniu jej ze zrównoważonym wzrostem gospodarczym, czyli podstawowymi zasadami Zielonego Ładu.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?