Skip to main content

Wydarzenia

Today is the Daikin Day – nowy cykl spotkań dla studentów

Notka prasowa, Listopad 2023

new-transport-refrigeration-lineup

24 listopada, Warszawa – Daikin Airconditioning Poland po raz pierwszy  zorganizował wydarzenie dedykowane osobom studiującym na Politechnice Warszawskiej. Spotkanie odbyło się w  siedzibie firmy, w Daikin Inspiration Park. Celem wydarzenia było zaprezentowanie portfolio produktów marki oraz przybliżenie firmy, jako miejsca idealnego do rozpoczęcia kariery zawodowej. 

Przygotowaliśmy ciekawe, inspirujące oraz praktyczne panele. Studenci mieli okazję poznać nie tylko produkty i rozwiązania marki Daikin, ale także dowiedzieć się o realizowanych inwestycjach, aktualnych wyzwaniach na rynku, a także o kompetencjach, które wymagane są od specjalistów podczas rekrutacji. Przedstawiliśmy świat Daikin, świat pełen produktów oraz procesów. Miejsce, w którym dobry klimat zaczyna się od ludzi.

 

Panele obejmowały poniższy zakres tematyczny:

 • Urządzenia Daikin – przegląd portfolio oraz budowa sprężarkowego urządzenia chłodniczego 
 • Wielkie ambicje, wielkie inwestycje – jak to robimy? 
 • Techniczne Wsparcie Sprzedaży – dobór i wycena optymalnego układu dla inwestycji 
 • Jaką wiedzę posiadają pracownicy serwisu technicznego i w jaki sposób wykorzystują ją w praktyce? 
 • Aktualne wyzwania na rynku pomp ciepła w Polsce 
 • Pompy ciepła – błędy, awarie, diagnozy, naprawy 
 • Kompleksowe rozwiązania szyte na miarę – budowa Total Solution w Daikin Polska 
 • Daikin jako pracodawca – program stażowy, rekrutacja i rozwój

Daikin jest miejscem, gdzie umiejętności techniczne łączą się z kompetencjami miękkimi, dlatego w prowadzenie poszczególnych paneli zaagnażowani byli sami pracownicy, którzy mogli podzielić się nie tylko wiedzą merytoryczną, ale także odpowiedzieć na pytania praktyczne dotyczące ich zawodu oraz opowiedzieć o codziennych wyzwaniach jakie czekają specjalistę.

Na koniec uczestnicy otrzymali krótką ankietę, która pozwoliła nam szerzej poznać ich potrzeby. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że wypadliśmy w niej naprawdę dobrze. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy!

O firmie

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

 

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

 

Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

 

Kontakt dla mediów

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

 

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

Powiązane treści

 • Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

  Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblok na propan (R-290), specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze.
 • Daikin świętuje 50 rocznicę działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

  Przy tej okazji zorganizowano konferencję na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Gandawie (Belgia). Głownymi tematemi było przejście na czystą energię oraz znaczenie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu stworzenia równych warunków działania dla niskoemisyjnych innowacji w zakresie ogrzewania i chłodzenia. #pr2317
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?