Skip to main content

Daikin kupuje AHT Cooling Systems

Daikin kupuje producenta komercyjnych urządzeń chłodniczych AHT Cooling Systems za nieco ponad 100 miliardów jenów japońskich (tj. 880 milionów euro).

AHT Cooling Systems z siedzibą w Rottenmann w Austrii, jest jednym z wiodących producentów lodówek i zamrażarek dla supermarketów. Wśród swoich klientów ma sieci takie jak Aldi i Lidl.

ATH Cooling Systems oprócz głównej fabryki w Rottenmann posiada zakłady produkcyjne w Chinach, Brazylii i USA oraz 12 oddziałów sprzedaży w tym filie w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Posiada też własną jednostkę zajmującą się badaniami, rozwojem i innowacjami i zatrudnia ponad 1800 osób. Grupa AHT jest własnością Bridgepoint Capital od listopada 2013 roku. Obrót w 2016 roku wyniósł 399 milionów euro. AHT Cooling Systems GmbH w swoich urządzeniach wykorzystuje również propan.

Daikin, z centralą w Osace w Japonii, jest uznawany za światowego lidera w technologii klimatyzacji, zatrudniając 70 000 pracowników i sięgając obrót 17 miliardów dolarów (2017) w ponad 150 krajach. Daikin Europe N.V. jest spółką zależną od japońskich przedsiębiorców Daikin Industries, Ltd.

Przypomnijmy, że Daikin w lutym 2018 Daikin Europe N.V. nabył hiszpańskiego dewelopera systemu CO2 Tewis, a z początkiem listopada przejął fińską firmę Recair Oy, wzmacniając swoją pozycję w krajach skandynawskich. Od roku 2016 jest też właścicielem włoskiego producenta Zanotti, którego zakupił za 98 milionów euro. 

Po uzyskaniu dużego udziału w rozwijającym się rynku klimatyzacji w Azji, szczególnie w Indiach, Daikin zamierza rozszerzyć działalność w Afryce, gdzie uznanymi gigantami są południowokoreańska LG Electronics i chiński Haier.

 

Kolejne artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?