Skip to main content

Daikin Conveni Pack na CO2

24/11/2020

Daikin Conveni Pack na CO2

Daikin Conveni Pack na CO2

Kompleksowe rozwiązanie dlachłodnictwa, klimatyzacji komfortu i ogrzewania: nowy Conveni-Pack od Daikin działający na naturalnym czynniku chłodniczym CO2

Daikin wzniósł na wyższy poziomsystem Conveni-Pack-rozwiązaniedo handlu detalicznego,handlu żywnością i na stacjach paliww centrach miast i w obszarach mieszkalnych. Nowa wersjana dwutlenek węgla jestszczególnieprzyjaznadla środowiska. Łączy onachłodzenie żywności, odzysk ciepła, pompęciepła oraz klimatyzację.Wskaźnik GWP (Global Warming Potential) dla dwutlenku węgla wynosi 1.W ten sposób CO2 Conveni-Pack wspiera sprzedawców detalicznych żywności w osiąganiu ich celów środowiskowych jednocześnie oszczędzając aż do 50% ich rocznych kosztów energii. Nowe rozporządzenie w sprawie fluorowanych gazówcieplarnianychzmusza sprzedawców żywności do coraz częstszej wymianysystemów chłodniczych. Strategia produktowa Daikinod lata stawia na niezawodność i efektywność energetycznąswoich rozwiązań. „Wraz z CO2Conveni-Pack firmy Daikin poczyniliśmy istotny krok naprzód aby sprostać zapotrzebowaniu na komercyjne chłodzenie, grzanie i klimatyzację w jednym zrównoważonym i efektywnym energetycznie systemie” mówi Junji Umamoto, wiceprezes i dyrektor do spraw chłodnictwa w Daikin Europe,„Korzystając z najnowszych systemów kontroli i technologii inwerterowej, osiągnęliśmy oszczędności energetyczne aż do 50% w porównaniu z konwencjonalnymi systemami. Urządzenie CO2Conveni-Pack firmy Daikin osiąga odzysk ciepła nawet do 100%z mebli chłodniczychi komór, używając go następnie do ogrzewania sali sprzedaży i pomieszczeń użytkowych bez dodatkowego zużywania energii.

 

Daikin Conveni Pack na CO2

Najnowocześniejsza technologia sprężarek typu swing na CO2 firmy Daikin.

W przeciwieństwie do większości innych producentów rozwiązań na CO2, firma Daikin opracowała własną sprężarkę typu swing na CO2,aby zapewnić niezawodnośćurządzenia przez cały cykl pracy systemu. Nowa sprężarka typu swing zaprojektowana specjalnie na czynnik chłodniczy CO2z dwustopniowym sprężaniem oferuje najlepszą wydajność na rynku69,5%.Oczekiwana żywotność nowej sprężarki jest nacznie wydłużona dzięki niskiej temperaturze tłoczenia (maksymalnie 100 °C) i dokładniejszej kontroli temperatury oleju. W porównaniu z konwencjonalnym systemem,nowy Conveni-Pack oszczędza energię dzięki wykorzystaniu inwerterowych silników BLDC, efektywnej kontroli ciśnienia, sprężaniu dwustopniowemu i minimalnym stratom na odmrażanie. Sezonowy odzysk ciepła prowadzi do dalszych oszczędności energetycznych. Wszystko razem zapewnia bardzo wydajną pracę systemu i długążywotność.

 

Daikin Conveni Pack

Zoptymalizowany do pracy w obszarach zamieszkanych i centrach miast

Nowy CO2Conveni-Pack jest dostępny w dwóch wariantach. Mniejszy Conveni-Pack AC10 jest przeznaczony do mniejszych supermarketów i stacji paliwz wydajnością chłodniczą 14,5 kW i wydajnością grzewczą 22 kW, Conveni-Pack AC15 z wydajnością chłodniczą 21kWi wydajnością grzewczą 22 kW dla średniej wielkości sklepów z żywnością.Zakres pracy urządzenia to -20°C do +43°Ctemperatury zewnętrznej. Kompaktowa konstrukcja obu modeli pozwala na elastyczną instalację i oszczędność miejsca. Jednostka zewnętrzna może być umieszczona do 35 metrów nad i 10 metrów pod jednostkami wewnętrznymi lub na poziomie jednostek wewnętrznych gdzie może być oddalona o 130 metrów. Jednostka CO2Conveni-Pack zyskuje naniskiejgłośności pracy (co jest istotne w obszarach zamieszkałych gdzie mieszkańcy mogą chcieć spać z otwartymi oknami) i możliwością montażuwewnątrz budynku. Jest to bardzo interesującą możliwością w gęsto zaludnionych obszarach miejskich z ograniczoną przestrzenią i wysokimi kosztami wynajmu. Dzięki połączeniu chłodnictwa, klimatyzacji i ogrzewania w jednym systemie, Conveni-Pack wymaga 40% mniej przestrzeni podłoża niż konwencjonalne systemy HVAC-R.

Prosta instalacja i uruchomienie

Modułowy projekt Conveni-Packa pozwala na elastyczną instalację w małych i średnich sklepach z żywnością i może sprostać wszystkim wymaganiom projektowym. Każdy CO2Conveni-Pack jest w pełni przetestowany i skonfigurowany w fabryce. Technologia plug & play umożliwia szybkie uruchomienie na miejscu. Wszystkie elementy mechanicznei elektryczne są łatwo dostępne co ułatwia instalację i konserwację. CO2 Conveni-Pack perfekcyjnie spełnia potrzeby supermarketów, dzięki szerszej regulacji wydajności. Wybierając Conveni-Packa, sprzedawcy żywności mogą osiągnąć ich cele środowiskowe jednocześnie oszczędzając na kosztach energii.

bg-image

Daikin Altherma 3

Ostatnie uzupełnienie gamy urządzeń grzewczych Daikin oferuje najwyższy poziom komfortu, efektywności energetycznej, niezawodności oraz kontroli.

Kolejne artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?