Skip to main content

System HVAC - energooszczędność od Daikin

Builder, październik 2018

Tworząc ekskluzywny kompleks, należy zadbać nie tylko o jego stronę wizualną, ale przede wszystkim o jego funkcjonalność. Dlatego głównym założeniem koncepcji HVAC przy budowie kompleksu biurowego Pixel w Poznaniu było zapewnienie jak najwyższej efektywności energetycznej wraz z optymalizacją wykorzystania energii.

 

Projektanci systemu HVAC mieli naprawdę wiele aspektów do uwzględnienia, bo któż aktualnie nabiera się na słabego cukierka w ładnym opakowaniu? Już na etapie tworzenia koncepcji HVAC założono projekt na urządzeniach Daikin. Oczywiście bardzo istotne było zapewnienie najwyższego komfortu użytkownikom końcowym tej inwestycji. Zostało to osiągnięte poprzez połączenie źródeł ciepła dla instalacji HVAC w jeden system, dzięki czemu w zakresie zużycia energii przez budynek możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 30%.

System VRV

Ten olbrzymi potencjał oszczędności kosztów eksploatacyjnych jest możliwy dzięki zastosowaniu systemu VRV, który dostarcza ciepło oraz chłód dla pomieszczeń biurowych, central wentylacyjnych i serwerowni, oraz dodatkowo ciepło technologiczne w celu przygotowania c.w.u. Tak wykonana instalacja oferuje najwyższą efektywność dzięki odzyskiwaniu ciepła z obszarów, które wymagają chłodzenia, do ogrzania pomieszczeń i wytwarzania ciepłej wody praktycznie bez kosztów.

Zastosowana technologia odzysku ciepła zapewnia użytkownikom niezwykle wysoki komfort, ponieważ w każdym pomieszczeniu w dowolnej chwili możliwy jest wybór ogrzewania lub chłodzenia bez względu na porę roku i zapotrzebowania innych użytkowników tego systemu. Takie rozwiązanie naszym zdaniem jest niezbędne w nowoczesnych budynkach o dużych przeszkleniach i zapewnia ich użytkownikom swobodę oraz niezależność.

Regulacja temperatury

Automatyczna regulacja temperatury czynnika chłodniczego gwarantuje najwyższy komfort i zadowolenie klienta, gdyż dzięki wyższym temperaturom powietrza nawiewanego zostaną wyeliminowanie zimne przeciągi. Natomiast w trybie automatycznym system dąży do maksymalnej efektywności przez większą część roku oraz posiada możliwości szybkiego schładzania pomieszczeń w najgorętsze dni. Analizując to od strony ekonomicznej, widać, że utrzymanie komfortu przez cały czas wiąże się z równoczesnym wzrostem efektywności sezonowej aż do 28%. System VRV Daikin to nie tylko oszczędności, ale przede wszystkim istotne korzyści dla klienta.

Kolejne artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?