Skip to main content

Kup klimatyzator odpowiedni dla siebie

5 wskazówek dotyczących dobrej inwestycji

5 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie klimatyzatora

Inwestując w system klimatyzacji, kluczowe znaczenie ma zakup odpowiedniego typu i modelu o odpowiedniej wydajności. Klimatyzatory mają istotny wpływ na Twój komfort i zdrowie w domu. Te wskazówki pomogą Ci wybrać klimatyzator odpowiedni do Twojej przestrzeni i potrzeb, tak abyś mógł jak najbardziej wykorzystać swoją inwestycję.

1. Efektywność energetyczna przez cały rok

Wszystkie urządzenia Daikin chłodzą domy z klasą efektywności energetycznej do A+++, najwyższej na rynku, co pozwala utrzymać niskie rachunki za energię. Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz cieszyć się doskonałym klimatem przez cały rok w energooszczędny sposób.

2. Właściwa wydajność

Wybierając system klimatyzacji , ważne jest określenie wymaganej wydajności chłodzenia. System o zbyt niskiej wydajności może oferować rozczarowujące wyniki, podczas gdy system o zbyt wysokich możliwościach będzie wytwarzał silniejszy nawiew powietrza niż to konieczne, co spowoduje nieprzyjemny komfort. Ustalenie idealnej wydajności wymaga wyważenia – ale Twój instalator Daikin może Ci w tym pomóc.

3. Dopasowanie do wnętrz

Każdy dom jest unikalny. Dysponując stylowymi urządzeniami klimatyzacyjnym i szerokiej gamie modeli, Daikin oferuje komfortowe i efektywne energetycznie rozwiązania dla każdego pomieszczenia.

  • Nasze jednostki naścienne (Ururu Sarara, Daikin Emura, Stylish, Perfera) wpasowują się idealnie do każdego wnętrza, oferują wspaniały komfort, a niektóre były nawet nagradzane najbardziej prestiżowymi na świecie nagrodami za wzornictwo.

  • Nasze jednostki przypodłogowe (takie jak Perfera) mieszczą się doskonale pod parapetem lub w pomieszczeniu o ograniczonej wysokości.

Jeżeli nie chcesz wcale oglądać swojej jednostki wewnętrznej, możesz wybrać jednostkę kanałową. Model ten integruje się z sufitami podwieszanymi lub ścianami podwieszanymi, dzięki czemu widać tylko kratki wylotowe.

4. Dbaj o jednostkę zewnętrzną

Podczas instalowania klimatyzatora z jednostką zewnętrzną wiele osób zwraca uwagę tylko na jednostkę wewnętrzną, ponieważ jest ona najbardziej widoczna wewnątrz. Ale lokalizacja jednostki zewnętrznej może być jeszcze ważniejsza, ponieważ może mieć ogromny wpływ na prawidłowe działanie całego systemu. Jednostka zewnętrzna to serce systemu klimatyzacji, dlatego nie należy o niej zapominać. Upewnij się, że wlot i wylot powietrza nie są zasłonięte przeszkodami lub liśćmi. Przyjrzyj się swojej jednostce przed rozpoczęciem sezonu letniego i zimowego, aby zapewnić jej optymalne działanie.

5. Zamów swoje urządzenie na czas

Nie czekaj z zamówieniem systemu klimatyzacji na pierwszy upalny dzień. Przede wszystkim nie będziesz jedynym, kto będzie chciał, aby urządzenie zostało zainstalowane szybko, a kalendarze autoryzowanych instalatorów będą zapełnione. Po drugie, dostarczenie wybranego klimatyzatora zwykle zajmuje trochę czasu. Okres pomiędzy złożeniem zamówienia i faktyczną instalacją może potrwać kilka tygodni.

Dla informacji, instalacja samego klimatyzatora zwykle zajmuje jeden dzień roboczy dla jednego pomieszczenia. Dokładny czas instalacji zależy od konkretnych warunków instalacji.

bg-image

Zamów swoje urządzenie na czas, pamiętając o powyższych wskazówkach.

Masz więcej pytań?

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?