Skip to main content

Hotel Pomme d'Or

Jersey

bg-image

Kanały powietrza z funkcją automatycznego oczyszczania to poważny czynnik dla hoteli w zakresie oszczędności pieniędzy za klimatyzację

Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.

Firma Daikin stoi na czele innowacyjnej technologii jako wiodący producent systemów pomp ciepła. Jej inżynierowie i projektanci, nie skupiając się wyłącznie na regulacji temperatury, ustawicznie pracują nad poprawą "rozwiązań kompleksowych" dla kluczowych sektorów rynku, takich jak branża hotelowa, oferując zadania chłodzenia, ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji i chłodnictwa objęte jednym punktem sterowania.

"Wybraliśmy rozwiązanie Daikin dla zadań ogrzewania i chłodzenia, ponieważ obejmowało ono kanał z funkcją automatycznego czyszczenia w jednostce wewnętrznej."

- David Donoghue, Menedżer Grupy ds. konserwacji

Madoka

Najnowszą innowacją w dziedzinie sterowania, jest stylowy "Madoka", naścienny intuicyjny sterownik dotykowy, umożliwiający gościom hotelu regulację temperatury w pomieszczeniu dla zapewnienia wyższego poziomu komfortu. Łącze Bluetooth, jakim on dysponuje, pozwala personelowi działu konserwacji na dostęp do wszystkich innych ustawień systemu. Dzięki możliwości wyboru obudowy w kolorze białym, czarnym bądź srebrnym, Madoka pasuje do każdego wystroju wnętrz hotelu.

Madoka

Rewolucyjna klimatyzacja

bg-image

Inną z ostatnich innowacji jest kanał z funkcją automatycznego czyszczenia – akcesorium przyłączane do jednostki kanałowej Daikin, zazwyczaj w suficie hotelowej sypialni – oferującą automatyczne oczyszczanie filtra.

Kanał z funkcją automatycznego czyszczenia zapobiega gromadzeniu się kurzu na filtrze, co w przeciwnym razie miałoby niekorzystny wpływ na efektywność jednostki oraz zwiększałoby koszty eksploatacji. I rzeczywiście, oblicza się, że to akcesorium redukuje koszty eksploatacji o 20%. Urządzenie okresowo przeprowadza czyszczenie filtra i gromadzi kurz w pojemniku na kurz, który jest opróżniany przez personel sprzątający za pomocą odkurzacza.

“Wielką korzyść stanowi możliwość uzyskania wyższej efektywności systemów oraz bardzie efektywne wykorzystanie naszego zespołu konserwacyjnego.”

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

 • Wysoce efektywne rozwiązanie do budynku mieszkalnego

  Ten projekt mieszkaniowy zrealizowano w kontekście renowacji budynku mieszkalnego, którego głównym aspektem była efektywność energetyczna.
 • ACTION

  Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.
 • Przydział czynnika chłodniczego z odzysku firmy Action

  Action wzmacnia partnerstwo z firmą Daikin w zakresie tego nowego przełomowego projektu: odzysk czynnika chłodniczego z jej zmodernizowanych magazynów i wprowadzenie go do ponownego wykorzystania.
 • C&A

  W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.
 • Cha No Ma

  Oczyszczanie powietrza przy użyciu zaawansowanej technologii Streamer uzupełnia przyjazne dla środowiska systemy R-32 firmy Daikin, tworząc komfortowe i zdrowe warunki w kawiarni.
 • Rozwiązanie z agregatami chłodniczymi dla kompleksu budynków biurowych

  Firma Daikin niedawno dostarczyła swoje rozwiązanie z agregatami chłodniczymi dla projektu budynków biurowych w Krakowie, Polska.
 • Agregaty chłodnicze z czynnikiem chłodniczym R-32 w Heinzinger electronic

  Zastosowanie agregatu chłodniczego chłodzonego powietrzem Daikin ze sprężarką Scroll i mocą 200 kW, który po raz pierwszy współpracuje z przyjaznym dla klimatu czynnikiem chłodniczym R-32 i charakteryzuje się optymalnym zachowaniem podczas pracy i wysoką efektywnością energetyczną.
 • Hotel w centrum miasta

  Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.
 • Dostarczenie kompletnego systemu HVAC dla zakładu przetwórstwa spożywczego

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompletny system HVAC spełniający potrzeby chłodnicze zakładu przetwórstwa spożywczego na Węgrzech. Użytkownik końcowy działa w branży suplementów, produkując suplementy roślinne, w tym białka wegańskie.
 • Konwersja starego systemu na R-22

  Konwersja starego systemu na R-22 do VRV 5 serii S na czynnik chłodniczy R32
 • Chłodzenie i ogrzewanie dla małych budynków mieszkalnych

  Pompy ciepła Daikin BLUEVOLUTION były instalowane w wielu projektach mieszkaniowych, w tym w ostatnim projekcie w Porto, w Portugalii.
 • Koncepcja chłodzenia dla Engelbert Strauss CI Factory

  Biorąc pod uwagę gigantyczne wymiary Engelbert Strauss CI Factory, ważne jest, aby nie tracić głowy.
 • Punkt bukmacherski Coral

  Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.
 • Hotel Courtyard Paryż

  The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.
 • Crédit Agricole

  Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.
 • Crystal Tower

  Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.
 • Zindywidualizowana klimatyzacja dla centrum handlowego

  Przeczytaj o kompletnym rozwiązaniu Daikin dla centrum handlowego Intro Bergheim z 22 sklepami w centrum Bergheim niedaleko Kolonii
 • Daikin Emura, designerskie rozwiązanie dla mieszkania

  Rozejrzyjmy się po tym mieszkaniu w centrum Mediolanu, uznanej włoskiej stolicy designu i mody. Czy zauważyliście na ścianie nową białą jednostkę Daikin Emura? Jest to elegancki design, który pięknie komponuje się z wnętrzem.
 • Salon wystawowy Desco

  System dachowy Daikin „plug and play” oferuje ekologiczne, całoroczne rozwiązanie klimatyzacji dla salonu wystawowego klienta
 • Efektywność energetyczna

  Firma Daikin niedawno dostarczyła rozwiązanie technologiczne agregatu chłodniczego ze sprężarką śrubową, ze sterowaniem inwerterowym, z czynnikiem chłodniczym HFO do jednego z zakładów produkcyjnych dużej firmy farmaceutycznej w Wiedniu w Austrii.
 • Rozszerzenie programu L∞P firmy Daikin na agregaty chłodnicze

  Daikin Applied Europe rozszerzyła ostatnio program L∞P firmy Daikin na agregaty chłodnicze. W ten sposób firma Daikin jest jedynym producentem aktywnie promującym i dostarczającym zespoły z odzyskanymi czynnikami chłodniczymi, w szerokiej gamie urządzeń, od zespołów sprężarek śrubowych i spiralnych po sprężarki odśrodkowe.
 • Wysoka efektywność energetyczna komfortowego chłodzenia na Bliskim Wschodzie

  W ostatnim czasie Daikin dostarczył agregaty chłodnicze, aby zapewnić komfortowe chłodzenie na Bliskim Wschodzie w ramach projektu dotyczącego czterogwiazdkowego hotelu w mieście Rijad w Arabii Saudyjskiej.
 • Cementownia Holcim

  Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.
 • Nieruchomość mieszkalna z domowym biurem

  Budowa nowej rezydencji z rozwiązaniem całorocznej kontroli klimatu
 • Hotel St Annen

  Położony przy cichej, mieszkalnej ulicy w centrum Hamburga, hotel St Annen tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę dla gości w nowoczesnym otoczeniu.
 • Hoteles Santos • Las Arenas

  System zamienny Daikin VRV był doskonałym rozwiązaniem w przypadku modernizacji systemu, zapewniającym redukcję zużycia energii z równoczesnym utrzymaniem nieprzerwanego działania hotelu.
 • Czy R-32 rzeczywiście traci na znaczeniu w dziedzinie czynników chłodniczych?

  Pompy ciepła BLUEVOLUTION firmy Daikin są integrowane z zestawami systemów solarnych typu "drain-back" w małych projektach mieszkaniowych dla wykorzystania energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody sanitarnej.
 • K-Way

  Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.
 • Budynek L1 kompleksu DOT, Polska

  Daikin współpracuje z projektantami budynków w celu maksymalizacji oceny BREEAM* wykorzystując swoje pompy ciepła w zastosowaniach komercyjnych
 • Restauracja Leon

  Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.
 • Lewiatan

  Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.
 • Zwiększanie efektywności szpitali

  Firma Daikin wzięła ostatnio udział w ważnym projekcie dotyczącym szpitali w Stambule, Turcja. Jest to projekt rządowy, którego celem jest zwiększenie efektywności energetycznej szpitali poprzez wymianę agregatów chłodniczych i innych elementów systemu HVAC, zapewniających tym budynkom chłodzenie lub ogrzewanie.
 • Spełnienie potrzeb szpitala w zakresie chłodzenia i utrzymanie niskiego poboru mocy

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregaty chłodnicze dla jednego z największych prywatnych szpitali w Katarze. Szpital posiada międzynarodowe oddziały o światowej renomie, a jego misją jest zapewnienie optymalnej opieki nad pacjentami dzięki wykorzystaniu niezrównanych i zaawansowanych usług.
 • Merlin Properties

  Ten kompleks biurowy, stanowiący część centrum biznesowego w Madrycie, został zmodernizowany do bardziej efektywnego rozwiązania, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów inwestycji pod kontrolą.
 • Naturkost Brinkman

  Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.
 • Nowy biurowiec dla dostawcy wyposażenia do hoteli TKS w Borken

  Daikin zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i wentylację dla dostawcy wyposażenia do hoteli TKS w Borken
 • Renowacja biura w Madrycie, Hiszpania

  System VRV z serii 5 S Daikin stanowi idealne rozwiązanie dla projektu renowacji willi w zabudowie bliźniaczej w Madrycie
 • Perial Asset Management

 • Hotel Pomme d'Or

  Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.
 • Hotel Santos Porta Fira

  Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.
 • The Post Hotel

  Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.
 • Prezzemolo & Vitale - Palermo

  W nowym sklepie Prezzemolo & Vitale usytuowanym w historycznym centrum Palermo został zainstalowany system składający się z jednostek Daikin Zeas i VRV.
 • Zapewnienie chłodzenia i ogrzewania dla małych budynków mieszkalnych

  Pompy ciepła BLUEVOLUTION firmy Daikin są integrowane z zestawami systemów solarnych typu "drain-back" w małych projektach mieszkaniowych dla wykorzystania energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody sanitarnej.
 • Zapewnienie chłodzenia dla przemysłowego producenta części samochodowych

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregat chłodniczy chłodzony powietrzem, ze sprężarką śrubową, ze sterowaniem inwerterowym serii TZ, aby zaspokoić potrzeby chłodnicze zakładu przemysłowego w pobliżu Lizbony, w Portugalii. Zakład produkuje hamulce i inne podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego.
 • Samrya 44

  Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.
 • Rozwiązania AHU firmy Daikin dla interesującego projektu HVAC

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio swych rozwiązań AHU dla interesującego projektu HVAC, realizowanego w Lanheses w Portugalii.
 • Analiza przypadku obudowy dźwiękochłonnej w Flassy

  Skuteczność akustyczna nowej obudowy dźwiękochłonnej Daikin dla jednostek zewnętrznych Sky Air oraz VRV 5 została potwierdzona w próbie obiektowej przeprowadzonej w instalacji mieszkaniowej położonej w Burgundii, Francja, gdzie wykazano znaczną redukcję głośności równą, a nawet przekraczającą wartości fabrycznych testów w pomieszczeniach.
 • Sportisimo

  Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.
 • The Bloomsbury Hotel

  System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów
 • Torre Serenissima

  Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.
 • Centrum Szkoleniowe Belgia

  Daikin poszukiwał przyszłościowego, nisko-energetycznego rozwiązania HVAC do swojego nowego Centrum Szkoleniowego zlokalizowanego w Gandawie.
 • Historia sukcesu w Turkmenistanie

  Firma Daikin niedawno dostarczyła kompletne rozwiązanie HVAC dla wielofunkcyjnego kompleksu, który będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu.
 • Van der Valk Hotel

  Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.
 • Budynek biurowy Velocity

  Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.
 • Arsenał w Wenecji

  Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.
 • Centrum biznesowe VMD

  System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.
 • Pompa ciepła VRV przyczynia się do niskiego śladu węglowego

  Nowy kompleks handlowy Arteparc zlokalizowany w parku technologicznym Inovallee w Meylan, Grenoble, pokazuje, sposób w jaki deweloperzy i producenci sprzętu współpracują ze sobą w celu oferowania nowych budynków o niskiej emisji dwutlenku węgla, które spełniają najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.
 • Ciepła woda w basenie dzięki odzyskowi ciepła

  Najnowocześniejsza zintegrowana technologia odzysku ciepła Daikin pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii i podgrzewa wodę w basenie hotelowym.
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła do budynku mieszkalnego

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła do budynku mieszkalnego
 • Zome

  Centra ZOME to nowoczesne i sprawne przestrzenie, które oferują klientom spersonalizowane wrażenia.
 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Rozwiązanie w zakresie chłodzenia komunalnego dla całej nowej dzielnicy w Mediolanie

 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Zapewnienie szkołom skutecznej wentylacji mechanicznej

 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Modułowe rozwiązanie systemu z agregatami chłodniczymi dla budynku biurowego

 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Dostarczanie skutecznych rozwiązań w ramach projektu renowacji szpitala

 • Policja w ZEA

  Dostarczenie rozwiązania systemu chłodzącego dla budynku biurowego w ZEA

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio cztery agregaty chłodnicze do siedziby policji w Emiratach Arabskich. Agregaty chłodnicze będą wykorzystywane do zapewnienia chłodzenia poprzez centrale wentylacyjne w całym dużym budynku i zapewnienia użytkownikom najwyższego poziomu komfortu.
 • szpital w Omanie

  Zaopatrzenie szpitala w efektywne, niezawodne i kompaktowe rozwiązanie

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregat chłodniczy dla dużego szpitala w Omanie. Pojemność szpitala została zwiększona wraz z otwarciem nowego skrzydła, co wymagało integracji systemu HVAC z nowym agregatem chłodniczym w celu zaspokojenia większych potrzeb chłodniczych budynku. W przypadku tego projektu kluczowe było znalezienie niezawodnego rozwiązania z zaawansowaną technologią, które mogłoby idealnie spełniać wymagania obiektu.
 • Zapewnienie chłodzenia dla projektu High-Luminosity LHC w CERN

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio do CERN 8 agregatów chłodniczych chłodzonych wodą, aby zapewnić chłodzenie dla projektu High-Luminosity LHC (Wielki Zderzacz Hadronów). Projekt High-Luminosity LHC ma na celu podniesienie wydajności LHC, aby zwiększyć potencjał odkryć po 2029 roku. Celem projektu jest zwiększenie zintegrowanej jasności o współczynnik 10 ponad wartość projektową LHC. Pozwoli to na zebranie większej ilości danych i obserwacje rzadkich procesów, ponieważ wzrost jasności sprawi, że LHC będzie miał większą moc.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Las Arenas

  Kiedy nadszedł czas modernizacji istniejących systemów VRV w celu zmniejszenia kosztów konserwacji i dalszej poprawy kontroli komfortu, najważniejszy był wybór rozwiązania zastępczego o niższej emisji CO2.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  VRV 5 dekarbonizuje Uniwersytet Lincoln

  Uniwersytet Lincoln wyznacza nowe standardy w zarządzaniu budynkiem ekologicznym dzięki instalacji nowej pompy ciepła VRV5 z odzyskiem ciepła opartej na czynniku R32, podkreślając zaangażowanie uniwersytetu w poprawę stanu środowiska i znaczący ruch w kierunku celów zerowych netto.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Dostawa rozwiązania w zakresie kontroli temperatury dla systemu sterowania ruchem kolejowym

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompleksowe rozwiązanie do utrzymywania temperatury w sterowni systemu przełączania pociągów francuskiej międzymiastowej kolei dużych prędkości.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Dostawa kompletnego systemu HVAC dla budynku biurowego

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompletne rozwiązanie dla budynku biurowego niderlandzkiej firmy zajmującej się importem/eksportem kwiatów.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Perfumiarnia - komfort w każdym wymiarze

  Jednym z pierwszych projektów w Polsce wykorzystującym system Daikin VRV 5 na czynnik chłodniczy R32 jest inwestycja mieszkaniowa składająca się z 6 wysokiej klasy apartamentowców o nazwie Perfumiarnia, zlokalizowana obok Parku Wilsona w Poznaniu.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?