Skip to main content

Technologia ukryta w tradycyjnej architekturze sklepu w Poroninie czyni go najbardziej nowoczesnym i energooszczędnym sklepem na Podhalu. Przedstawiamy przykład rozwiązania aktualnych problemów większości właścicieli sklepów tego formatu.

 

Budowa nowego sklepu to marzenie niejednego inwestora działającego w branży handlowej. Piękne marzenie i nie lada wyzwanie dla każdego właściciela. Nie ważne, czy ma się kilka sklepów, czy dopiero się zaczyna budować swój pierwszy sklep – wyzwania są zawsze, do tego pojawiają się, w ciągle zmieniających się warunkach otoczenia.

Nie inaczej było z projektem sklepu w Poroninie, gdzie doświadczony już inwestor, właściciel kilkunastu sklepów planował nową inwestycję.

Celem inwestora było wybudowanie nowoczesnego sklepu, który charakterem wpiszę się w lokalną architekturę a jednocześnie dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom pozwoli na optymalizację kosztów utrzymania obiektu, które z jego doświadczeń nigdy nie były małe.

 

Według wyników badań, przeprowadzanych w różnych obiektach handlowych, wśród kosztów energii, które są jednym z większych i nieprzewidywalnych wydatków, największy udział ma chłodnictwo na które przypada 47% kosztów energii a na ogrzewnictwo, klimatyzację i wentylację kolejne 13% . Razem daje nam to 60% kosztów energii elektrycznej do zoptymalizowania

W związku z tym, że doświadczenia Właściciela zdobyte przy realizacji i eksploatacji istniejących sklepów były podobne, sprawą priorytetową było uniknięcia wysokich kosztów energii z wszystkich systemów pracujących na obiekcie.

 

Planowana lokalizacja inwestycji stwarzała kilka utrudnień takich jak kosztowne i trudne do realizacji przyłącze gazowe przy wysokim zapotrzebowaniu na ciepło do ogrzewania. Na Podhalu strefa projektowa wymaga uwzględnienia temperatury -24⁰C. Wyzwaniem było znalezienie ekonomicznego źródła ciepła. Dodatkowym nowym wyzwaniem były zmieniające się wymagania dyrektyw unijnych jak i obowiązująca w kraju ustawa F-gazowa.

 

Podczas rozważań nad nową inwestycją, nie bez znaczenia była aktualna sytuacja rynkowa, która tylko pogłębiała ryzyko wystąpienia wysokich kosztów prowadzenia sklepu:

- Koszty energii rosnące szybciej niż prognozowano

- Zamieszanie na rynku czynników chłodniczych i niewystarczająca ilość fachowców skutkuje zaskakującymi stawkami za serwis instalacji

- Dynamiczny wzrost wynagrodzeń oraz innych kosztów utrzymania sklepu

Nasz inwestor miał jeszcze jedno marzenie – nie musieć interesować się zbytnio stroną techniczną funkcjonowania sklepu, by móc skupić się na generowaniu zysków z handlu. A w sytuacjach awaryjnych mieć tylko jedne numer telefonu do firmy, która weźmie odpowiedzialność za całą technikę chłodniczą i grzewczą.

To co sprawiało problemy na poprzednich sklepach to również osobne firmy wykonawcze i serwisowe do instalacji chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania oraz wentylacji. Taka sytuacja zawsze generuje punkty styku i konieczność koordynacji międzybranżowej, na którą inwestor musiał poświęcać swój czas.

 

 

Podczas poszukiwania rozwiązań, nasz inwestor porównywał zarówno znane mu już systemy z jego poprzednich inwestycji jak i poszukiwał rozwiązań nowych, które odpowiadałyby na jego indywidualne potrzeby.

Podczas rozmów, inwestor razem z przedstawicielem firmy Daikin zebrali najważniejsze założenia do projektu:

Założenia jakościowe:

- Najbardziej ekonomiczne i optymalne inwestycyjnie rozwiązania dla chłodnictwa, ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji

- Jedna firma montażowa i jeden serwis odpowiedzialny również za koordynację wpływających na siebie instalacji

- Jeden system monitoringu koncentrujący jak najwięcej newralgicznych instalacji – gwarantujący inwestorowi bezpieczeństwo i czas na prowadzenie handlu.

 

 

Podczas wizji lokalnej na obiekcie ustalono wymagania techniczne do projektu:

- Zasilenie 30m regałów otwartych chłodniczych, 11 metrów lad oraz 4 komory

- Ogrzewanie i klimatyzacja ok. 900 m2 Sali sprzedaży

- Ogrzewanie ok. 270 metrów zaplecza oraz 70m2 powierzchni najemcy

- Zapewnienie dopływu właściwej ilości powietrza świeżego o temperaturze pokojowej zimą

Na podstawie przeprowadzonych rozmów i wizji lokalnej zespół inżynierów z firmy Daikin przygotował następującą koncepcję, realizującą założenia jakościowe, przy uwzględnieniu warunków technicznych.

Opis koncepcji rozwiązania:

Połączenie wszystkich rozproszonych systemów z obszaru HVACR / tj. ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa/ w jeden zoptymalizowany system. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zagospodarowanie ciepła odpadowego, które produkuje typowy agregat chłodniczy wyposażony w skraplacz. Integracja ogrzewania z chłodnictwem w jednym systemie umożliwia bezstratny całkowity odzysk ciepła gwarantując niemal bez kosztowe ogrzewanie sali sklepowej i zaplecza.

Ważnym elementem systemu jest kurtyna powietrzna nad drzwiami wejściowymi, która również wykorzystuje ciepło z odzysku nie generując tak wysokich kosztów jak kurtyny wodne czy elektryczne.

Warto zwrócić uwagę również na, której wydajność jest sterowana w zależności od stężenia dwutlenku węgla na sali sklepowej. Dzięki temu mamy zapewniony odpowiedni komfort pracy dla personelu jak i sprzyjające warunki do robienia zakupów dla naszych klientów.

Sala sprzedaży jest wyposażona w regały i lady a po analizie asortymentu oraz profilu klientów tej lokalizacji, aby uniknąć zbędnych kosztów na budowanie układu mroźniczego, inwestor zdecydował na wyposażanie sklepu w efektywne energetycznie wyspy mroźnicze typu plug-in firmy AHT.

 

 

Na prośbę właściciela dodatkowo w celu zapewnienia w strefie socjalnej i biurowej CO i ciepłej wody użytkowej, zaproponowana zastosowanie niezależnej, specjalnie dobranej pompy ciepła.

Całość rozwiązania uzupełnia system centralnego sterowania i monitoringu, który zapewnia oszczędne wykorzystanie energii i zapobiega awarią. Co ważne - system ma możliwość monitoringu i sterowania z aplikacji w telefonie, a dodatkowym udogodnieniem jest możliwość kaskadowego ustawiania alarmów i wysyłanie ich w formie powiadomień sms/e-mail do wszystkich kluczowych osób.

Szczegóły techniczne:

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki wykorzystaniu funkcji systemu DAIKIN Conveni-Pack.

Dla Lewiatana w Poroninie dobrane zostały dwa niezależne systemy zasilające regały, lady oraz komory chłodnicze. Conveni-Pack’i  jednocześnie z wydajnością chłodniczą dostarczają ciepło z odzysku o łącznej wydajności ok. 60 kW oraz zapewniają klimatyzację o wydajności 28 kW nawet w najbardziej upalne dni. W okresie przejściowym podgrzanie powietrza wentylacyjnego również odbywa się dzięki ciepłu odzyskiwanemu w systemie Conveni-Pack

Uzupełnieniem systemu Conveni-Pack jest wysokowydajna pompa ciepła powietrze-woda Altherma firmy Daikin. Wykorzystywana jest do podgrzewania wody użytkowej oraz zasilenia grzejników w osobnym wynajmowanym lokalu. Urządzenie jest przystosowane do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych (do -25stC) przy zachowaniu wysokiej efektywności.

Wszystkie wymienione instalację są monitorowane przez niezawodny centralny system monitoringu umożliwiający obsługę ze smartfona.

 

Realizacja:

Na poprzednich sklepach inwestor miewał problemy wynikające z ilości ekip wykonawczych i serwisowych. Taka sytuacja występuje dość często gdyż zawsze generuje punkty styku i konieczność koordynacji międzybranżowej. Przy wielu ekipach koordynacja działań jest niezbędna i najczęściej spada ona na inwestor który musiał poświęcać na to swój czas.

Tym razem cały zakres prac związanych z ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją i chłodnictwem został powierzony jednej firmie, która opiekuje się sklepem od przygotowania koncepcji, poprzez realizację aż po prace konserwacyjno-serwisowe.

Podsumowanie:

Właściciel sklepu w Poroninie, wybierając rozwiązanie Daikin zrealizował wszystkie swoje  ambitne założenia, z którymi rozpoczynał projekt. Dodatkowo dzięki sieci partnerskiej Daikina - obecnie jedna firma serwisuje cały sklep.

Firmę serwisową wspiera centralny system sterowania i monitoringu oparty na funkcjonalności IOT.

Dzięki temu właściciel śpi spokojnie, i nie martwi się o potencjalne straty w towarze, spowodowane niespodziewanymi awariami systemu.

Dodatkową wartością okazała się możliwość dopasowania urządzeń pod względem koloru do wymagającego projektu wnętrza.  Czarne panele dekoracyjne jednostek kasetonowych świetnie wpasowały się w oryginalny klimat przestrzeni.

 

Parę słów o kliencie:

Otwarty wiosną 2020 roku w Poroninie k. Zakopanego nowy Lewiatan na pierwszy rzut oka wyróżnia piękna, tradycyjna architektura oraz gustowne i nawiązujące do regionu wnętrze.

Właścicielem jest, znany w regionie inwestor od wielu lat związany z grupą Lewiatan.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest największą w Polsce siecią franczyzową, cieszymy się, że nasze podejście i przedstawione pomysły znalazły uznanie w tej grupie, i pomagają maksymalizować zyski właścicieli sklepów.

 

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem

Marcin Zuzek

Kierownik ds. Kluczowych Klientów
Food Key Account Manager

Tel. kom. +48 691 892 002

Adres email: zuzek.m@daikin.pl

bg-image

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

 • Wysoce efektywne rozwiązanie do budynku mieszkalnego

  Ten projekt mieszkaniowy zrealizowano w kontekście renowacji budynku mieszkalnego, którego głównym aspektem była efektywność energetyczna.
 • ACTION

  Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.
 • Przydział czynnika chłodniczego z odzysku firmy Action

  Action wzmacnia partnerstwo z firmą Daikin w zakresie tego nowego przełomowego projektu: odzysk czynnika chłodniczego z jej zmodernizowanych magazynów i wprowadzenie go do ponownego wykorzystania.
 • C&A

  W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.
 • Cha No Ma

  Oczyszczanie powietrza przy użyciu zaawansowanej technologii Streamer uzupełnia przyjazne dla środowiska systemy R-32 firmy Daikin, tworząc komfortowe i zdrowe warunki w kawiarni.
 • Rozwiązanie z agregatami chłodniczymi dla kompleksu budynków biurowych

  Firma Daikin niedawno dostarczyła swoje rozwiązanie z agregatami chłodniczymi dla projektu budynków biurowych w Krakowie, Polska.
 • Agregaty chłodnicze z czynnikiem chłodniczym R-32 w Heinzinger electronic

  Zastosowanie agregatu chłodniczego chłodzonego powietrzem Daikin ze sprężarką Scroll i mocą 200 kW, który po raz pierwszy współpracuje z przyjaznym dla klimatu czynnikiem chłodniczym R-32 i charakteryzuje się optymalnym zachowaniem podczas pracy i wysoką efektywnością energetyczną.
 • Hotel w centrum miasta

  Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.
 • Dostarczenie kompletnego systemu HVAC dla zakładu przetwórstwa spożywczego

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompletny system HVAC spełniający potrzeby chłodnicze zakładu przetwórstwa spożywczego na Węgrzech. Użytkownik końcowy działa w branży suplementów, produkując suplementy roślinne, w tym białka wegańskie.
 • Konwersja starego systemu na R-22

  Konwersja starego systemu na R-22 do VRV 5 serii S na czynnik chłodniczy R32
 • Chłodzenie i ogrzewanie dla małych budynków mieszkalnych

  Pompy ciepła Daikin BLUEVOLUTION były instalowane w wielu projektach mieszkaniowych, w tym w ostatnim projekcie w Porto, w Portugalii.
 • Koncepcja chłodzenia dla Engelbert Strauss CI Factory

  Biorąc pod uwagę gigantyczne wymiary Engelbert Strauss CI Factory, ważne jest, aby nie tracić głowy.
 • Punkt bukmacherski Coral

  Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.
 • Hotel Courtyard Paryż

  The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.
 • Crédit Agricole

  Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.
 • Crystal Tower

  Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.
 • Zindywidualizowana klimatyzacja dla centrum handlowego

  Przeczytaj o kompletnym rozwiązaniu Daikin dla centrum handlowego Intro Bergheim z 22 sklepami w centrum Bergheim niedaleko Kolonii
 • Daikin Emura, designerskie rozwiązanie dla mieszkania

  Rozejrzyjmy się po tym mieszkaniu w centrum Mediolanu, uznanej włoskiej stolicy designu i mody. Czy zauważyliście na ścianie nową białą jednostkę Daikin Emura? Jest to elegancki design, który pięknie komponuje się z wnętrzem.
 • Salon wystawowy Desco

  System dachowy Daikin „plug and play” oferuje ekologiczne, całoroczne rozwiązanie klimatyzacji dla salonu wystawowego klienta
 • Efektywność energetyczna

  Firma Daikin niedawno dostarczyła rozwiązanie technologiczne agregatu chłodniczego ze sprężarką śrubową, ze sterowaniem inwerterowym, z czynnikiem chłodniczym HFO do jednego z zakładów produkcyjnych dużej firmy farmaceutycznej w Wiedniu w Austrii.
 • Rozszerzenie programu L∞P firmy Daikin na agregaty chłodnicze

  Daikin Applied Europe rozszerzyła ostatnio program L∞P firmy Daikin na agregaty chłodnicze. W ten sposób firma Daikin jest jedynym producentem aktywnie promującym i dostarczającym zespoły z odzyskanymi czynnikami chłodniczymi, w szerokiej gamie urządzeń, od zespołów sprężarek śrubowych i spiralnych po sprężarki odśrodkowe.
 • Wysoka efektywność energetyczna komfortowego chłodzenia na Bliskim Wschodzie

  W ostatnim czasie Daikin dostarczył agregaty chłodnicze, aby zapewnić komfortowe chłodzenie na Bliskim Wschodzie w ramach projektu dotyczącego czterogwiazdkowego hotelu w mieście Rijad w Arabii Saudyjskiej.
 • Cementownia Holcim

  Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.
 • Nieruchomość mieszkalna z domowym biurem

  Budowa nowej rezydencji z rozwiązaniem całorocznej kontroli klimatu
 • Hotel St Annen

  Położony przy cichej, mieszkalnej ulicy w centrum Hamburga, hotel St Annen tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę dla gości w nowoczesnym otoczeniu.
 • Hoteles Santos • Las Arenas

  System zamienny Daikin VRV był doskonałym rozwiązaniem w przypadku modernizacji systemu, zapewniającym redukcję zużycia energii z równoczesnym utrzymaniem nieprzerwanego działania hotelu.
 • Czy R-32 rzeczywiście traci na znaczeniu w dziedzinie czynników chłodniczych?

  Pompy ciepła BLUEVOLUTION firmy Daikin są integrowane z zestawami systemów solarnych typu "drain-back" w małych projektach mieszkaniowych dla wykorzystania energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody sanitarnej.
 • K-Way

  Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.
 • Budynek L1 kompleksu DOT, Polska

  Daikin współpracuje z projektantami budynków w celu maksymalizacji oceny BREEAM* wykorzystując swoje pompy ciepła w zastosowaniach komercyjnych
 • Restauracja Leon

  Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.
 • Lewiatan

  Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.
 • Zwiększanie efektywności szpitali

  Firma Daikin wzięła ostatnio udział w ważnym projekcie dotyczącym szpitali w Stambule, Turcja. Jest to projekt rządowy, którego celem jest zwiększenie efektywności energetycznej szpitali poprzez wymianę agregatów chłodniczych i innych elementów systemu HVAC, zapewniających tym budynkom chłodzenie lub ogrzewanie.
 • Spełnienie potrzeb szpitala w zakresie chłodzenia i utrzymanie niskiego poboru mocy

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregaty chłodnicze dla jednego z największych prywatnych szpitali w Katarze. Szpital posiada międzynarodowe oddziały o światowej renomie, a jego misją jest zapewnienie optymalnej opieki nad pacjentami dzięki wykorzystaniu niezrównanych i zaawansowanych usług.
 • Merlin Properties

  Ten kompleks biurowy, stanowiący część centrum biznesowego w Madrycie, został zmodernizowany do bardziej efektywnego rozwiązania, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów inwestycji pod kontrolą.
 • Naturkost Brinkman

  Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.
 • Nowy biurowiec dla dostawcy wyposażenia do hoteli TKS w Borken

  Daikin zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i wentylację dla dostawcy wyposażenia do hoteli TKS w Borken
 • Renowacja biura w Madrycie, Hiszpania

  System VRV z serii 5 S Daikin stanowi idealne rozwiązanie dla projektu renowacji willi w zabudowie bliźniaczej w Madrycie
 • Perial Asset Management

 • Hotel Pomme d'Or

  Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.
 • Hotel Santos Porta Fira

  Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.
 • The Post Hotel

  Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.
 • Prezzemolo & Vitale - Palermo

  W nowym sklepie Prezzemolo & Vitale usytuowanym w historycznym centrum Palermo został zainstalowany system składający się z jednostek Daikin Zeas i VRV.
 • Zapewnienie chłodzenia i ogrzewania dla małych budynków mieszkalnych

  Pompy ciepła BLUEVOLUTION firmy Daikin są integrowane z zestawami systemów solarnych typu "drain-back" w małych projektach mieszkaniowych dla wykorzystania energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody sanitarnej.
 • Zapewnienie chłodzenia dla przemysłowego producenta części samochodowych

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregat chłodniczy chłodzony powietrzem, ze sprężarką śrubową, ze sterowaniem inwerterowym serii TZ, aby zaspokoić potrzeby chłodnicze zakładu przemysłowego w pobliżu Lizbony, w Portugalii. Zakład produkuje hamulce i inne podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego.
 • Samrya 44

  Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.
 • Rozwiązania AHU firmy Daikin dla interesującego projektu HVAC

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio swych rozwiązań AHU dla interesującego projektu HVAC, realizowanego w Lanheses w Portugalii.
 • Analiza przypadku obudowy dźwiękochłonnej w Flassy

  Skuteczność akustyczna nowej obudowy dźwiękochłonnej Daikin dla jednostek zewnętrznych Sky Air oraz VRV 5 została potwierdzona w próbie obiektowej przeprowadzonej w instalacji mieszkaniowej położonej w Burgundii, Francja, gdzie wykazano znaczną redukcję głośności równą, a nawet przekraczającą wartości fabrycznych testów w pomieszczeniach.
 • Sportisimo

  Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.
 • The Bloomsbury Hotel

  System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów
 • Torre Serenissima

  Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.
 • Centrum Szkoleniowe Belgia

  Daikin poszukiwał przyszłościowego, nisko-energetycznego rozwiązania HVAC do swojego nowego Centrum Szkoleniowego zlokalizowanego w Gandawie.
 • Historia sukcesu w Turkmenistanie

  Firma Daikin niedawno dostarczyła kompletne rozwiązanie HVAC dla wielofunkcyjnego kompleksu, który będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu.
 • Van der Valk Hotel

  Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.
 • Budynek biurowy Velocity

  Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.
 • Arsenał w Wenecji

  Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.
 • Centrum biznesowe VMD

  System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.
 • Pompa ciepła VRV przyczynia się do niskiego śladu węglowego

  Nowy kompleks handlowy Arteparc zlokalizowany w parku technologicznym Inovallee w Meylan, Grenoble, pokazuje, sposób w jaki deweloperzy i producenci sprzętu współpracują ze sobą w celu oferowania nowych budynków o niskiej emisji dwutlenku węgla, które spełniają najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.
 • Ciepła woda w basenie dzięki odzyskowi ciepła

  Najnowocześniejsza zintegrowana technologia odzysku ciepła Daikin pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii i podgrzewa wodę w basenie hotelowym.
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła do budynku mieszkalnego

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła do budynku mieszkalnego
 • Zome

  Centra ZOME to nowoczesne i sprawne przestrzenie, które oferują klientom spersonalizowane wrażenia.
 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Rozwiązanie w zakresie chłodzenia komunalnego dla całej nowej dzielnicy w Mediolanie

 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Zapewnienie szkołom skutecznej wentylacji mechanicznej

 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Modułowe rozwiązanie systemu z agregatami chłodniczymi dla budynku biurowego

 • O-transformacji-ekologicznej-dekarbonizacji-i-systemach-HVAC

  Dostarczanie skutecznych rozwiązań w ramach projektu renowacji szpitala

 • Policja w ZEA

  Dostarczenie rozwiązania systemu chłodzącego dla budynku biurowego w ZEA

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio cztery agregaty chłodnicze do siedziby policji w Emiratach Arabskich. Agregaty chłodnicze będą wykorzystywane do zapewnienia chłodzenia poprzez centrale wentylacyjne w całym dużym budynku i zapewnienia użytkownikom najwyższego poziomu komfortu.
 • szpital w Omanie

  Zaopatrzenie szpitala w efektywne, niezawodne i kompaktowe rozwiązanie

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregat chłodniczy dla dużego szpitala w Omanie. Pojemność szpitala została zwiększona wraz z otwarciem nowego skrzydła, co wymagało integracji systemu HVAC z nowym agregatem chłodniczym w celu zaspokojenia większych potrzeb chłodniczych budynku. W przypadku tego projektu kluczowe było znalezienie niezawodnego rozwiązania z zaawansowaną technologią, które mogłoby idealnie spełniać wymagania obiektu.
 • Zapewnienie chłodzenia dla projektu High-Luminosity LHC w CERN

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio do CERN 8 agregatów chłodniczych chłodzonych wodą, aby zapewnić chłodzenie dla projektu High-Luminosity LHC (Wielki Zderzacz Hadronów). Projekt High-Luminosity LHC ma na celu podniesienie wydajności LHC, aby zwiększyć potencjał odkryć po 2029 roku. Celem projektu jest zwiększenie zintegrowanej jasności o współczynnik 10 ponad wartość projektową LHC. Pozwoli to na zebranie większej ilości danych i obserwacje rzadkich procesów, ponieważ wzrost jasności sprawi, że LHC będzie miał większą moc.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Las Arenas

  Kiedy nadszedł czas modernizacji istniejących systemów VRV w celu zmniejszenia kosztów konserwacji i dalszej poprawy kontroli komfortu, najważniejszy był wybór rozwiązania zastępczego o niższej emisji CO2.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  VRV 5 dekarbonizuje Uniwersytet Lincoln

  Uniwersytet Lincoln wyznacza nowe standardy w zarządzaniu budynkiem ekologicznym dzięki instalacji nowej pompy ciepła VRV5 z odzyskiem ciepła opartej na czynniku R32, podkreślając zaangażowanie uniwersytetu w poprawę stanu środowiska i znaczący ruch w kierunku celów zerowych netto.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Dostawa rozwiązania w zakresie kontroli temperatury dla systemu sterowania ruchem kolejowym

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompleksowe rozwiązanie do utrzymywania temperatury w sterowni systemu przełączania pociągów francuskiej międzymiastowej kolei dużych prędkości.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Dostawa kompletnego systemu HVAC dla budynku biurowego

  Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompletne rozwiązanie dla budynku biurowego niderlandzkiej firmy zajmującej się importem/eksportem kwiatów.
 • Hotel Las Arenas, Walencja

  Perfumiarnia - komfort w każdym wymiarze

  Jednym z pierwszych projektów w Polsce wykorzystującym system Daikin VRV 5 na czynnik chłodniczy R32 jest inwestycja mieszkaniowa składająca się z 6 wysokiej klasy apartamentowców o nazwie Perfumiarnia, zlokalizowana obok Parku Wilsona w Poznaniu.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?